Ezek az rsok fontosak, ismeretbvtsre alkalmasak. Ha nem fogadjuk el, ismereteinkbl hinyozni fognak s mindenkppen krt fogunk szenvedni!
Egy kis tudomny! Honnan jnnek az enzimek, hogyan kszlnek?
Az enzimek DNS struktrnk msolatai!
Az enzimtermels olyan, mintha lenne egy blyegznk, rajta a nevnkkel s a cmnkkel.
A blyegz s egy blyegzprna segtsgvel korltlan szm msolatot kszthetnk, amg a tinta ki nem fogy.
Ugyanez a helyzet az enzimekkel is!
A gnek trdnak az mRNS- s kialaktjk az enzimeket korltlan mennyisgben mindaddig, amg tpllkozsunkkal megteremthetjk ennek alapfeltteleit.
Sajnos, a parazitk s a mikrobk is kialaktjk az enzimeket, amg a cukorban tallhat sznnel tpllkot biztostunk a szmukra. A legtbb emberi betegsg abbl addik, hogy tl sok sznnel tplljuk a gombkat, lehetv tve a gombaenzimek szmra, hogy fellblyegezzk enzimjeinket, vagyis sajt fehrjikkel helyettestsk azokat.
A legtbb kezdetleges ltforma rendelkezik cukor/fehrje kombincit, azaz kitint tartalmaz sejtfalakkal, mg a legtbb emberi sejtfal foszftokat s (zsrknt leboml) lipideket tartalmaz.
A sejtfalban lv lipidek kitinre val cserldse rkhoz, valamint klnbz autoimmun s degeneratv betegsgekhez vezet.
Az emberi sejtek korbbi kitin sejtfalakkal rendelkez ltformkbl alakultak ki. Ebbl addan az emberi sejtek alv kitinforml gneket is tartalmaznak, mivel testnk bizonyos rszei, pldul a vastagbl, a krmk s a krmre nv br kitinbl vannak. Ha szervezetnkn bell brmely sejt rendelkezik aktv kitinforml gnekkel, a bennk tallhat parazitk, olyan kitin-nvekedsi hormonokat termelhetnek, megnvekedett kitintermelst eredmnyezve, melynek sorn furcsa, szokatlan tulajdonsgokkal rendelkez sejtek jnnek ltre.
A rkos sejtek minden egyes j sejtgenercival egyre tbb kitinforml gnt termelnek, egyre slyosabb vltozsokat idzve el, ami magyarzatot ad a rk terjedsre.
Az emberi s a parazita sejtek kzs eredete megmagyarzza, hogy a replikcis (gnek megkettzdse) folyamat sorn vgbemen fertzs sejtfal-elkorcsosulst okoz. Ezek a gnek nem hibsak. Normlisan reaglnak az enzimekre s hormonokra, azonban a mikrobs nvekedsi hormon ltal kldtt zenet megegyezik az emberi sejt ltal kldtt zenettel.
Mind az enzimek, mind a sejtek krnyezete a sejtek genetikai felptsnek megfelelen jnnek ltre.
A gnek olyan gyrhoz hasonlatosak, ahol ezer s ezer klnfle termk kszl. A futszalag akkor indul be, amikor a sejt ignyeinek megfelelen jabb enzimeket rendel. rkletes enzimtermel kapacitsunktl fgg, hogy sejtjeink hnyfle enzimet kpesek termelni.
A szablyoz gnek rzkelik a sejtkrnyezetet, aktivljk vagy beindtjk a szksges gneket, s funkcionlis produktumokat kldenek a sejt szolglatra, a sejt krnyezetnek megfelelen.
Ez igazolja azt, hogy a vrcsoportunk szerint ms s ms tpllkot rkltnk, ppen ezrt a test-sajt enzimkszletnk is az rksg trgyt kpezi. Teht, csak azt az lelmiszert tudja szervezetnk feldolgozni s hasznostani, amelyikhez van eszkze, mint enzim. A szervezetnk csak ebben az esetben jut tpllkhoz, klnben nem!
ppgy, ahogy a gyrban is szksg van nyersanyagokra, valamint eszkzkre, hogy egyes alkatrszek a futszalagon maradjanak, msok pedig tovbb haladjanak, az enzim-sszeszerel mhelyben is szksg van a tpllkbl nyert nyersanyagokra, s szerszmokra, az atomok egy helyben tartsra vagy tovbbtsra.
|