|
Anyagcsere problmk, betegsgek (1)
Az anyagcsere-elmlet szerint szervezetnk kpes meggygytani magt, feltve, hogy hozzjut a szmra szksges termszetes tpanyagokhoz, feltve, hogy hasznostani is tudja azokat, s feltve, hogy az anyagcsere-salakanyagok a megfelel idben tvoznak.
Az anyagcsere mkdsnek kulcsa az enzimek, az esszencilis svnyok s nyomelemek, a zsrsavak, a fehrjk, a cukrok s a vitaminok. A testedzs, a vz, a napfny, az oxign, a pihens, s az alvs, valamint a stressz-mentes let mind fontos szerepet jtszanak az anyagcserben s a salakanyagok kivlasztsban.
Hasznos lehet pldul az Acidophilus s ms bartsgos blbaktriumok szedse, melyek kemoterpit vagy antibiotikum-krt kveten felttlenl ptolni kell. Ezek a baktriumok jelentik az els lpst az emsztsi folyamatban, mely vgl a tpanyagok teljes asszimilcijhoz vezet, elkerlve a vrfehrjk megrekedst. Rengeteg tiszta vzre s friss levegre is szksg van. A megfelelen elksztett, megemsztett s asszimillt, j telben valsznleg az sszes szksges vitamin megtallhat. Azonban a legtbb termszetgygysz svnyptlst javasol, s szmos esetben tpllk-kiegsztkre van szksg a krosodott sejtek megjavtshoz.
Az esszencilis zsrsavak ptlsa, valamint a slt-krumpli s mindenfle b olajban slt tel kiiktatsa felttlenl tancsos. Minden sejtnek a membrn ad formt. Ez a membrn teszi lehetv, hogy a tpllkok behatoljanak a sejtbe, a salakanyagok pedig kikerljenek belle. Ha nem biztostjuk sejtjeink szmra a megfelel zsrokat s olajokat, lehetetlenn tesszk mkdsket. A vrfehrjk s szennyezdsek megrekednek, ami erjedshez vezet. (237)
A rk egy anyagcsere betegsg, mely a mikrobs s parazitikus eredet toxinoktl, enzimektl, fehrjktl s lipidektl fgg. Ha megszabadulunk ezektl a szennyez anyagoktl, elkerlhetjk a rkot, s szmos ms betegsget is. Mivel brmikor jrafertzdhetnk, fregz s llapotfenntart programot kell kvetnnk. A lehet leggyorsabban ptolnunk kell a szervezetnk ltal felhasznlt tpanyagokat.
Szervezetnk szmos egymssal harcban ll mikrobnak ad otthont, melyek egymssal kzdenek a terletrt. teleink gombkat, lesztgombt vagy mycotoxinokat tartalmaznak, pp gy, mint kmiai permetet s telsznezket. Az aszpartm, s ms kmiai lelmiszeradalkok toxikus kemiklikk bomlanak.
A nagy parazitk a humn sejtekhez hasonlan vdekez sejteket s enzimeket termelnek a kisebb mikrobk elpuszttsra. Innen erednek a vakcink. Ezek a vdekez mechanizmusok s enzimek okozzk az gynevezett autoimmun betegsgeket. Gondoljk csak meg, hny olyan telt fogyasztunk, melyek hasznlat eltt erjesztettek vagy sokig troltak. A gombk pldul gombs organizmusok gymlcsei, s sprkkal szaporodnak. Dr. Costantini va int a „gombval kezelt” telek fogyasztstl.
(305)
Az ids szarvasmarha hsa pldul azrt porhanys, mert az regedsi folyamat sorn a gombs folyamatok megpuhtottk. Sokan azt hiszik, hogy a kszvnyt a hsfogyaszts okozza. Dr. Costantini megfigyelte, hogy csak az ids szarvasmarha fogyasztsa okoz kszvnyt. Sok gazdlkod s llattenyszt fogyaszt hatalmas mennyisg friss hst, anlkl, hogy kszvnyt kapnnak. A kszvnyt a hsban lv mycotoxinok okozzk. Erre vletlenl jttek r, amikor ids llatokbl szrmaz hsmaradkokkal etetett csirkk kszvnyesek lettek. Mihelyt a hst eltvoltottk trendjkbl, a kszvny megsznt. A kszvny gombs betegsg.
Az Alzheimer-kr autoimmun vagy hibsgn-betegsg?
Mr tbbszr is volt sz arrl, hogy milyen idegrendszeri krokat okoz az aszpartm, de az agyparazitk szintn szerepet jtszanak bennk. Az agysejtekben gombkat s baktriumokat talltak. A gombs s bakterilis salakanyagok ammnit termelnek. A samponok s a hajbltk toxikus ammnit tartalmaznak. A dohnyzs ammnival terheli meg a szervezetet. Az ammnia megtmadja az idegsejteket, s klnfle idegbetegsgeket okoz.
A mikrobk nvekedsi hormonokat termelnek az emberi szervezetben. Mi trtnik a mikrobs nvekedsi faktorokkal, melyeket az agyszvetben fszkel parazitk hoznak ltre? A parazitikus idegi nvekedsi hormonok hatsra a humn agysejtek gy differencildnak, hogy nem alkalmasak humn felhasznlsra. A rvidtv emlkezet zavara, de a tvoli vagy korai emlkezet mkdse azzal magyarzhat, hogy az j lmnyek jonnan nvekedett szvetben troldnak, vagy a mr meglv szvetek mdosultak. A parazitktl szrmaz mikrobs nvekedsi faktorok az agyban megzavarjk az jonnan keletkez agyszvet nvekedst, s alkalmatlann teszik az j lmnyek rgztsre. A dohnyzsbl, tisztlkodsi szerekbl, hztartsi tiszttszerekbl s a tl sok finomtott lelmiszer erjedsbl szrmaz ammnia a vrben tmogatja a mikrobs nvekedst az agyban. A rettegett Alzheimer-kr mikrobs betegsg, s ennek megfelelen kezelend.
| |