| A rk tudomnyos magyarzata az anyagcserben rejlik.
Amikor megvgjuk magunkat, klsleg vrznk (szemben a bels vrzssel). Normlis esetben a vr megalvad, s a vrzs elll. Ha gyelnk arra, hogy a seb ne fertzdjn el, bevarasodik, s begygyul. Ha azonban elfertzdik, a srls nem gygyul meg. Lnyegben ugyanez a testnkn bell lezajl folyamat az, ami rkhoz vezet.
Egyik rtelmezse:
A bels vrzst kveten az alvadt vr megreked, s nem jut vissza az erekhez oxign utnptlsrt. A vrrg, s az erektl, artriktl, nyirokelvezetstl elzrt, krosodott sejtek nem jutnak oxignhez, akkor oxidatv folyamatok, s erjeds veszi kezdett. Egyidejleg a szervezet, srlsi ramot hoz ltre, mely osztdsra s a srls meggygytsra sztnzi a krnyez sejteket.
Msik rtelmezse:
Mr ismerjk azt a folyamatot, hogy a glkz erjedse a vrrgkben, srlst kveten, a gygyuls s megjuls mechanizmusaknt szolgl. A rk nem minden egyes srlst kveten jelenik meg, hiszen nem minden sejt fertztt mikrobkkal.
Ezrt fontos az, ha megfelel mennyisg oxign van a szervezetnkben. A teljes gygyulsi folyamatot a sejtkrnyezet, valamint az elektromos s kmiai ingerekre adott reakcik irnytjk. A reakci srls folytn indul be, amikor a srlsi ramot szllt energia-meridinok megtrnek, a membrn krosodsa ltal. Az osztds lell, amint az energia-meridinok jra sszekapcsoldnak. Teht, amikor nagyobb mennyisg oxignnel ltjuk el a sejteket, az erjeds megsznik, melyet oxidatv glikolzis vlt fel, visszafordtva az erjedsi folyamatot, valamint cskkentve a mikrobs enzimek kpessgt a sejtreplikcis (sejtosztds) ciklusok irnytsra. A rk a sejtek oxignelltsnak javtsval gygythat. Szmos olyan rkkezels volt sikeres, melyek sorn az ammnit karbamidd alakt, s a citromsav ciklust jraleszt aminosavakat adtak a betegeknek. A rkos sejtek lgzsnek tovbbi cskkentsvel a rk nvekedse megllt.
Mivel a rkos s a norml sejtek enzimjei s oxignszintje eltr, a rkos sejtek lgzse specifikusan megclozhat s lellthat.
Dr. Otto Warburgnak a Nobel-djasok eltt elmondott beszde utn 1966-ta tudjk az igazsgot, a rk okt illeten. Az orvostudomny uralkod irnyzata semmivel sem tudja cfolni Prof. Dr. Warburg kutatsainak hitelessgt, s azt, hogy a rk valdi oka mshol keresend. St ppen ellenkezleg.
Minden egyes rejtly, amely a rkhoz fzdik, termszetes jelensggel magyarzhat. Nem lttunk mg szv-,artria-vagy rrkot, s a rkos sejtek nem maradnak letben a vrramban, mivel szmukra tl magas az oxignszint s tl gyors a vr ramlsa. A vrrgk, a pang vr s a megrekedt vrcukrok elengedhetetlenek a rk kialakulshoz. A rkos sejtek sem egymssal, sem a norml sejtekkel nem alkotnak ktst. Ezrt kpeznek ttteket olyan knnyen. A rkot okoz toxinok szintn bekerlhetnek a nyirokrendszerbe, ahol pl. nyirokcsomkban csoportosulhatnak, s beindhatjk a rkos folyamatot. A rk ezrt terjed t a tdre a szervezet tvoli pontjairl is.
Sok sikert a vrcsoport dithoz!
| |