|
Mirt van a mai ember szervezetben enzimhiny?
Az n felfogsom szerint azrt, mert a vitamin vagy ms vitl anyaghiny is kialakulhatott. Ha elfogadjuk azt a kutatsnak is beill eredmnyeket, amit Dr. Peter D’ Adamo ksztett a vrcsoportokat klnbz mdon is rint (anyagcsere folyamatok) tkrben, akkor magunk is meggyzdhetnk arrl, hogy a tpllkozsunk ltal juthatunk szmunkra megfelel eredmnyekre. Igazolhatjuk azt, hogy a tpllkozsunk helyes, vagy nem helyes. Ha igazodik a tpllkozsunk a vrcsoportsejtjeihez, akkor, ha gy vlasztjuk meg nyersanyagainkat, hogy az sejtszinten elfogadhat, a szervezet feldolgozhatja s beptheti, a salakanyagot el tudja tvoltani, akkor az mkdni tud. Ha nem az elvrsoknak felel meg a tpllk, teht idegen a sejtjeimtl, akkor krt okoz.
Az anyagcsere-elmlet szerint szervezetnk kpes meggygytani nmagt, feltve, hogy hozzjut a szmra szksges termszetes tpanyagokhoz, feltve hogy hasznostani is tudja azokat s feltve, hogy az anyagcsere-salakanyagok a megfelel idben tvoznak. Az anyagcsere mkdsnek kulcsa az enzimek, az esszencilis svnyok s nyomelemek, a zsrsavak, a fehrjk, a cukrok s a vitaminok. A testedzs, a vz, a napfny, az oxign, a pihens s az alvs, valamint a stresszmentes let mind fontos szerepet jtszanak az anyagcserben s a salakanyagok kivlasztsban.
A tovbbiakban arra gondolok, hogy mindenki sajt maga alakthatja ki a neki legmegfelelbb, egszsges letmdot. Br egy pillanatig sem lltom, hogy rendelkezem mindazzal a kpzettsggel s tapasztalattal, melyek alapjn nknek, vagy brkinek rszletes tancsokat osztogathatnk.
nk mindannyian egyediek, egyedi az letmdjuk, ms-ms teleket kedvelnek, s klnbzek a szoksaik. Arra is gondolhatunk, hogy vannak olyan telek, amelyek nem tartznak a kedvencei kz. Mgis trekedjen arra, hogy mltkppen elnybe rszestse a sejtjeihez kapcsold tpllkforrsokat, amelyet a vrcsoport ltal megismertek szerint ezt mr megteheti.
Mit okoznak a hidrognezet olajok s zsrok?
Ahhoz, hogy a sejt nagy fehrje molekulkat fogadjon be, a sejtfalnak krbe kell folynia s el kell nyelnie a molekult. Amikor hidrognezett olajokat s zsrokat fogyasztunk, pldul b zsrban slt teleket, margarint, stmargarint fogyasztunk, olyan zsrokkal terheljk meg szervezetnket, melyek nem biztostjk a sejtfal szmra a szksges rugalmassgot. gy a nyirokrendszer sejtjei nem kpesek a nagy fehrje molekulk asszimilcijra. Az vek sorn hihetetlen mennyisg megkemnyedett (hidrognezett) sejt alakul ki szervezetnkben. Ennek oka, hogy a sejtek membrnjaiba egy adag margarinbl, nmi b olajban kszlt slt krumplibl stb.-bl szrmaz transz-zsrsavak illeszkednek.
J plda erre, hogy mi trtnik a fehrvrsejtekkel. Ezek a sejtek az ltaluk elfogyasztott hidrognezett zsrokat beptik membrnjaikba. Ahogy ez megtrtnik, a fehrvrsejt mkdse csigalassv vlik, membrnjaik pedig gyakorlatilag megmerevednek! Az ilyen fehrvrsejtek nem sok vdelmet nyjtanak a fertzsek ellen. Taln mr az n sejtjei is hidrognezettek!
| |