| Kedves Olvas!
Kt lenjr rkspecialista: Dr. Johanna Budwig s Udo Erasmus lerjk, mirt vlik gy, hogy az elektromos tulajdonsgokkal rendelkez esszencilis zsrsavak a rk gygymdjnak rszt kpezik. A plazmamez vesztesg megzavarja az autonm idegrendszert s tnkreteszi a sejtek kztti kommunikcit. Meggyzdsk ezen fell, hogy az esszencilis zsrsavakban szegny modern trend a rk egyik f oka.
A plazmamezn keletkezett lyuk, vagy a cskkent energiakapacits sebezhetv teszi a sejteket a parazitk tmadsval szemben. A parazitk aztn meglltjk az oxidatv folyamatot, ami elvonja a sejt energijt.
Prof. Dr. Otto Warburg Felfedezte, hogy a rkos sejtek a glkz erjesztsvel termelnek energit, s a norml embrionlis sejtek lgzsnek 35%-os cskkentsnek hatsra, a norml sejtek oxidatv anyagcserrl erjedsre vltanak t. A rk ltrejttnek alapja az oxidativ glikolzisrl az erjedsre val tlls. Mikrobs fertzs nem mindenkor kell hozz, csupn az oxignszintet kell cskkenteni ahhoz, hogy a lgzs 35%-osra essen vissza. Prof. Dr. Warburg szerint a rk automatikusan megjelent, mivel ezek a sejtek tartsan tlltak az oxidatv glikolzisrl az erjedsre. Warburg llspontja szerint a rk oka a cskkent oxign belgzs. Teht, logikus az, hogy trendnk fehrji hozzigazodjanak a sejtekhez, hogy megjeleljen a vrcsoportunk specilis cukrnak.
Ezrt ajnlom megismerni vrnket, vrnk kmiai szerkezett, hogy taln a klnbsgk gy jobban elfogadhatbb. A tpllkozs esetn is azok a reakcik vehetk szre, mint a transzfzi esetn is.
Szaknyelven szlva a „0” – vrcsoportnak 0 szer antignje van, azaz gyenge immunvlaszt kivlt H-antignje. A tbbi vrcsoportok ismtld cukorlncokbl llnak, melyek a fukz nev cukorban vgzdnek. A fukz nmagban alkotja a legegyszerbb vrcsoportot, a O-t.
- A „0”-vrcsoport-antign az alapja a tbbi, bonyolultabb vrcsoportnak.
- „A” –vrcsoport-antign alapja: A fukz cukor, s egy msik cukor, az N-acetil-galaktozamin hozzadsval jn ltre.
- „B” –vrcsoport-antign alapja: A fukz cukor, s egy msik cukor, a D-galaktz addik hozz.
- „AB” –vrcsoport-antign alapja: A fukz cukor, s mindkt cukor, az N-acetil-galaktozamin s a D- galaktozamin addik hozz.
Ez eldnti azt is, hogy melyik vrcsoport volt az els. Ebbl megllapthat, hogy az els a „0” – vrcsoport volt, amely a tbb vezredes fejlds, a krnyezeti, a termszeti alkalmazkodsval, tpllkozst rintve is, a msik, a tbbi vrcsoport kialakulsban jelents szerepe volt. Egyetlen immunfunkci hatkonysga sem hasonlthat a vrcsoporthoz.
Tabi Sndor
Keszthely
| |