| A Nk Lapja 2013. janur 2.-n megjelent lap cikkbl jutottam az informcihoz, amelybl kiderlt, hogy „Az Eurpai Onkolgiai Trsasg (ESMO) 2012-es kongresszusn ismertetett kutatsokbl vlt ismertt az a tny, hogy az eurpai lakossg nagy rsze nem igazn fogadja el azt a tnyt, hogy nmaga is felels a betegsgek megelzsrt, ezrt nemigen hajland vltoztatni letmdjn s szoksain. Ehelyett inkbb mindent a gnekre s a trsadalmi helyzetre fognak, fejtette ki prof. Dr. Hans-Jrg Senn:”
Dr. Filippo Ongaro elmondta:
A sokat hez sk leszrmazottaiknt a mai kor embere a bsg zavarval kszkdik, s gyakran elhzik. szmos betegsg forrsa lehet a rosszul megvlasztott tpllk, a tl sok tel s ital, amellyel a szervezet nem kpes megbirkzni.
Kedves Olvas!
n nagyon is egyetrtek az orvos vlemnyvel, de mgis azt hinyolom, hogy nagyon kevs ilyen orvos vlemnye jelenik meg a Nk Lapjban, vagy brmely jsgban. A msik gondolatom pedig azzal kapcsolatos, ha sejtszinten vizsgljuk meg az eredmnyek lehetsgeit, akkor a fldn l emberek sejtszinten ms- s ms tpllkok alapjn talljk meg azt. Mire gondolok n? Arra, hogy vrcsoportunk cukra jellemzit kell figyelembe venni, mert ennek alapjn reaglunk minden betev falatra. Nem kell idegenkedni ennek az elfogadstl, mert elbb vagy utbb ez a sz, hogy vrcsoport, gy is nyilvnossgra fog kerlni, s nem lehet majd elkerlni az ezzel kapcsolatos lnyeget. Mirt tallom ezt lnyegesnek? Mert hiba prblunk meg kitallni klnbz ditkat, mert ennl biztosabb dita nem ltezik. Teht gy, minden esetben azt kapja a szervezete, ami a sejtjeihez igazodik, a sejtjei ignyhez tartozik. Nyugodtan fogadja el azt, s inkbb arra trekedjen, hogy ismerje meg a vrcsoportja szerinti szksgleteit.
Termszetesen egyik naprl a msikra nem megy. Azonban el kell dnteni azt, hogy vltoztatni akar-e az letmdjn, egszsgn. Az egszsg megtartsa, a betegsgmegelzs nem az orvosi rendeltl a korhzi gyon keresztl valsul meg, hanem az tkez (konyhai) asztalnl. Az egszsgrt mi magunk is felelsek vagyunk. Mr sok mindent bebizonytott a tudomny, olyan dolgokat is, hogy milyen anyagokat tartalmaznak a zldsgek, de mr van mdosuls a rendszerben is, mert azt nem vizsglta senki, hogy az anyagcsernkben, milyen vltozsokat okozhat. Pldul nem jut a szervezet az ignyeknek megfelelen vitaminokhoz, svnyi anyagokhoz, ezrt mkdsi zavarok keletkeztek a sejtjeink szintjn. Ezt pldul senki sem vizsglta eddig, mint csak Dr. Peter D’ Adamo termszetgygysz orvos. Az ltala elvgzett vrcsoportok szerinti vizsglatrl hallgatnak. Pedig ennek eredmnyei sokat segthetnek azoknak, akik egszsgkrt kzdenek. Fontos a vrcsoport szerinti tpllkok megvlasztsa, mert ezektl az lelmi anyagoktl fgg az, hogy mkdsk szerint gy tpllkai a szervezetnek, mint ahogy a jl megvlasztott zemanyag (benzin vagy gzolaj) zemanyagai is az autnknak. Ettl csak egy figyelemre mlt szrevtelem van; az autnkban nem tankolunk a rendszerestettl eltrt, mert vigyzunk az autnkra. Azonban mi van magunkkal? Gondolkodott mr ezen?
Tbbsgben szervezetnk eltri, hogy olyan teleket is lenyomunk a torkunkon, ami nem tartozik a kedvenc teleinkhez, de ppen az lenne a j, de olyant is lenyomunk a torkunkon, amit sejtszinten kerlni kellene, de mivel a sejtjeink ignyt nem ismerjk, gy az abbl keletkez zavarokat is elfogadjuk. Pedig nem tudjuk, hogy a beleinkben, milyen erjedsi mechanizmus indulhat el, sejtszinten pedig milyen krok keletkezhetnek. Azonban, ha ismerjk a testnk tpllkozsi ignyt, egszsgnk stabill vlhat. Ne vrjon mg veket ahhoz, hogy megismerje a valsgot, mert ezzel veket nyerhet magnak!
Ksznm, hogy elolvasta levelem!
Tabi Sndor
Keszthely
| |